Załóż konto N26 i wesprzyj zbiórkę dla Leosia. Darmowe konto walutowe, idealne dla podróżujących za granicą i robiących zakupy w Euro, również online.

02.07.2020 | BLOG, KOBIETA

Chcesz zaoszczędzić pieniądze, korzystając z karty za granicą?

Mam dla Ciebie super przepis jak nie tracić pomiędzy na płatnościach w EURO. Wakacje,  podróż służbowa, zakupy z sieci czy przelew do bliskich? Zastanawiasz się jaka będzie prowizja banku za wypłatę czy płatność w sklepie? Mam dla Ciebie super rozwiązanie. Nie zapłacisz nic za otwarcie, prowadzenie kona czy za kartę debetową, a do tego możesz pomóc polecieć Leosiowi na operację do USA. Rejestracja trwa 10 minut i jest zupełnie za darmo.

 

Chcesz pomóc Leosiowi wpłatą?Kilka słów informacji i instrukcja obsługi.

Ten wirtualny bank o niemieckim rodowodzie zadebiutował na naszym rynku półtora roku temu, ale nadal stosunkowo niewiele osób wie o jego istnieniu. Dlaczego w ogóle warto zaprzątać sobie nim głowę? Z kilku powodów. Po pierwsze: mamy tutaj w 100% darmowe konto, które może się bardzo przydać osobom podróżującym, zwłaszcza po strefie Euro czy robiącym zakupy w zagranicznych sklepach. Po drugie: dostajesz kartę debetową Euro, którą możesz robić zakupy w sklepach zagranicą, lub wypłacać pieniądze na całym świecie za darmo. Po trzecie między członkami w N26 wysyłasz pieniądze w sekundę . Po czwarte N26 oferuje różne zniżki do aplikacji i sklepów online, z którymi współpracuje. Po piąte za polecenie tego rachunku, dostajesz bonifikatę 15 Euro. Zakładając konto i wpisując wymieniony poniżej w artykule kod polecający wspierasz zbiórkę Leona i jego walkę o zdrowe nogi.

 

Czym dokładnie jest N26?

N26 to niemiecki bank działający wyłącznie online. Obecnie ma już ponad 1,5 miliona klientów w całej Europie.

 

N26 nie jest żadnym fintechem niewiadomego pochodzenia. To normalny bank, działający w oparciu o niemiecką licencję bankową. Jest to o tyle ważne, że środki zgromadzone na rachunkach w N26 są objęte gwarancjami niemieckiego odpowiednika BFG do kwoty 100.000 euro. 

 

Z konta w N26 można korzystać za pośrednictwem aplikacji mobilnej (do pobrania w App Store i Google Play) lub z poziomu przeglądarki internetowej na komputerze. 

 

Konto w banku N26 jest prowadzone wyłącznie w walucie euro. 

 

Czym kusi bank N26? 

Oczywiście brakiem opłat. Założenie i prowadzenie konta w N26 jest całkowicie i bezwarunkowo darmowe w wariancie podstawowym. 

 

Kartę płatnicza – ta darmowa oferuje bezpłatne wypłaty z bankomatów w euro na całym świecie w ilości 5 miesięcznie. Dodatkowo nie są naliczane żadne opłaty przy płatnościach bezgotówkowych, bez względu na walutę rozliczeniową. N26 nie nalicza spreadu za wymianę waluty – transakcja jest rozliczana po aktualnym kursie Mastercard. 

 

Więcej info w aplikacji, w płatnych wersjach są mi ubezpieczenia, 24 wsparcie telefoniczne, większe limity, większą ilość sklepów aplikacji i dostępnych kodów promocyjnych na zakupy. 

Konto w N26 można zasilić przelewem SEPA z rachunku prowadzonego w polskim banku czy korzystając z Revoluta, kantoru Alior Banku lub dowolnego innego kantoru online. N26 wspiera usługi Apple Pay i Google Pay. Do tego dochodzi jeszcze multum możliwości, jakie zyskujemy z poziomu aplikacji mobilnej. 

 

 Aplikacja pozwala m.in. kontrolować wydatki poprzez przypisywanie poszczególnym płatnościom konkretnych tagów, można utworzyć skarbonkę, w której oszczędzamy pieniądze na jakiś cel, jest odpowiednik polskiego BLIK-a, czyli błyskawiczne płatności, ustawianie limitów, powiadomienia o transakcjach w czasie rzeczywistym, natychmiastowe blokowanie karty, resetowanie PIN-u.

 

N26 jest konkurencją dla Revolut, dlatego też chcąc zachęcić wahające się osoby do tego, by pomimo pewnych różnic (między innymi w prowadzeniu rachunków walutowych) zdecydowały się założyć wirtualne konto. A nie ma przecież lepszej zachęty niż pieniądze. 

 

Program poleceń N26: 15 EUR za polecenie

Warunki tego programu są regularnie zmieniane, dlatego opiszę te, które obowiązują na ten moment. Teraz móżmy otrzymać premię w wysokości 15 euro za polecenie., czyli przyprowadzenie do banku nowego klienta. Najpierw jednak można samemu skorzystać z polecenia, wpisując specjalny kod w aplikacji mobilnej: ewasylwf5181 pieniądze zostaną przekazane na konto Leosia i jego leczenie.

Najczytelniej jest założyć konto przez przeglądarkę internetową, poniżej znajdziesz instrukcję jak to zrobić,

Każdy posiadacz konta w N26 znajdzie zakładkę „Invite your friends” – klikamy w nią i wyświetla się kod polecający, który wystarczy już tylko udostępnić swoim znajomym. Jeśli ktokolwiek z nich założy rachunek w N26, a następnie dokona jednorazowej transakcji na kwotę minimum 15 euro, to taka suma trafi na konto polecającego. W aplikacji wyświetli się też lista osób, które skorzystały z polecenia i spełniły warunek z płatnością – będzie można im osobiście podziękować. 

 

Jak założyć konto N26?

Wniosek o założenie rachunku wypełniamy na stronie internetowej N26.com, pod przyciskiem „Open Bank Account”.

 

Bank obiecuje, że całość powinna zająć 8 minut. Założenie konta podobne jest do rejestracji w podobnych tego typu usługach bankowych i finansowych.  Potrzebne będą zdjęcia dowodu osobistego i selfie, które wykonujemy później w aplikacji mobilnej.

Ważne: Wszystkie dane wpisujemy bez polskich znaków.

 

Pierwszym krokiem jest wybranie naszego kraju, w którym mieszkamy, oraz języka w którym błędzie cały proces rejestracji (angielski lub np. niemiecki).

 

Wybór kraju i języka

 

W kolejnych krokach podajemy standardowy komplet informacji takich jak Imię, Nazwisko, data urodzenia, adres e-mail…

 

Dane osobowe – imię, nazwisko, e-mail, data urodzenia

 Numer telefonu

…i adres, na który ma zostać wysłana karta.

 Adres domowy

 

 Adres domowy – potwierdzenie

 

Proszeni jesteśmy jeszcze o podanie dodatkowych informacji na nasz temat: narodowości, kraju i miejsca urodzenia, płci oraz informacji o naszej rezydencji podatkowej.

Po wypełnieniu tych informacji kolejnym etapem jest podanie kodu polecającego (promo code), o którym pisałem wcześniej i dzięki któremu polecający (osoba, której kod wpisujecie) może dostać bonus w wys. 15 euro po wykonaniu pierwszej transakcji naszą nową kartą na kwotę min. 15 euro.

Przypominam mój kod do wpisania w tym miejscu ewasylwf5181

N26: Promo code – kod polecający

 

Po podaniu kodu zostaniemy poproszeni o ustalenie hasła do bankowości oraz udzielenie zgód. Pierwsze dwie dotyczy zawarcia umowy, warunków i polityki prywatności i są obowiązkowe. Kolejne dwie zgody, to zgoda na otrzymywanie wiadomości e-mail (nieobowiązkowa), oraz zgodna na przekazanie naszego adresu e-mail do Facebooka (aby N26 mógł m.in. wykluczyć nas z reklam).

N26: Hasło i zgody

 

Po wypełnieniu wszystkich kroków trzeba poczekać na mail weryfikacyjny. Odbieramy, klikamy i tym samym weryfikujemy nasz adres e-mail.

N26: Weryfikacja adresu e-mail

N26 zapyta nas jeszcze czy oprócz konta osobistego, chcemy otworzyć też konto firmowe. Jeśli będziemy używać N26 wyłącznie do celów osobistych, zaznaczamy „No”.

 

Teraz można już wybrać, z której karty chce się korzystać. Aby było za darmo, trzeba zaznaczyć wariant „N26 Standard”.

 

 Wybór karty – Standard, You, Metal

W następnym kroku bank poprosi o wybranie metody dostarczenia karty: tradycyjną pocztą (za darmo) lub kurierem (aż 25 euro). 

 

N26: Dostawa karty

Teraz przechodzimy do aplikacji mobilnej N26, do której link zostanie do nas wysłany. Logujemy się adresem e-mail oraz wybranym hasłem. W aplikacji – to najważniejszy etap – przechodzimy do weryfikacji tożsamości. Odbywa się ona poprzez wykonanie zdjęć dokumentów oraz selfie. Potrzebny do tego będzie dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport. 

 

W przypadku weryfikacji dowodem osobistym aplikacja poprosi 2 bądź 4 zdjęcia dowodu. Część danych z dowodu (numer i seria, data wydania i data ważności) można jeszcze przepisać

 

Na koniec wyświetlił się komunikat, że sprawdzanie i weryfikacja mojej tożsamości może zając do 5 dni roboczych, ale często dostajemy infirmacje o potowrdzeniu weryfikacji w ciągu 30min

Przed pierwszym logowaniem na nowe konto bankowe, potwierdzony zostanie jeszcze wasz numer telefonu, poprzez wysłanie i przepisanie kodów SMS. I tyle. Po zalogowaniu dostajemy swój indywidualny numer konta banku wraz z międzynarodowym numerem konta IBAN i kodem SWIFT (BIC). Numer konta zaczyna się od DE, a kod SWIFT/BIC banku N26 to: NTSBDEB1XXX. Możemy zacząć używać już konta.

 

Poniżej znajdziecie najważniejsze zalety wirtualnego konta w banku N26:

W wariancie podstawowym jest całkowicie darmowe;

Bezpłatne 5 wypłat z bankomatów na całym świecie miesięcznie (później: 2 euro każda);

Bardzo korzystny kurs wymiany walut – odbywa się po kursie Mastercard, a więc bez spreadu bankowego;

Wygodna aplikacja mobilna z dużą liczbą przydatnych funkcji;

Depozyty zgromadzone na koncie są chronione do 100 tysięcy euro przez Program Odszkodowań Niemieckich Banków (odpowiednik BFG);


Program poleceń, w którym łatwo możesz pomóc Leosiowi. Załóż konto, wpisz mój link polecający, a jak zaczniesz korzystać z kary, wydasz 15 euro to konto Leona zasilisz tę samą kwotą i pomożesz mu w walce o zdrowe nogi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie wpisy
01.08.2021 |

#frejstory s1e12

– nie wiem, mały będzie ten sylwester, kilka osób zmieniło plany i jednak do mnie nie przychodzi – mówiłam Kaśce – chyba niepotrzebnie go robię, mogłam sama gdzieś pójść, a tak jestem uwiązana, bo się zobowiązałam, ale już nic z tym nie robię. – nie przejmuj się, to tylko sylwester. – wiem, ale boję się, […]

frejstory
01.08.2021 |

#frejstory s1e11

Coś się zmieniło. Czułam się inaczej, niepewnie i coraz bardziej miałam świadomość by wypatrywać końca tej relacji. Mijały tygodnie, trochę się odsunęliśmy od siebie, mniej wychodziliśmy do znajomych razem, ale nasze domowe spotkania trwały niezmiennie. Zbliżało się Boże Narodzenie, mieliśmy spędzić je oddzielnie. –  Jakie masz plany na te święta? – zapytałam. – Wigilię spędzę […]

 • Cześć

  Nazywam się Ewa Frej.
  Chcę pokazać Ci, że nawet przy szóstce dzieci, można być aktywną zawodowo kobietą, realizować się i spełniać swoje marzenia. Wszystko to kwestia nastawienia i dobrej organizacji. Łamię stereotypy matki polki wielodzietnej. Dzielę się swoim doświadczeniem w tej materii, pokazuję jak można uelastycznić dobę i być szczęśliwą matką i spełnioną kobietą (liczba dzieci nie ma znaczenia).

 • Facebook

  This message is only visible to admins.
  Problem displaying Facebook posts.
  Click to show error
  Error: Server configuration issue
 • Instagram

 • Kategorie

 • Ostatnie wpisy