Załóż konto N26 i wesprzyj zbiórkę dla Leosia. Darmowe konto walutowe, idealne dla podróżujących za granicą i robiących zakupy w Euro, również online.

02.07.2020 | BLOG, KOBIETA

Chcesz zaoszczędzić pieniądze, korzystając z karty za granicą?

Mam dla Ciebie super przepis jak nie tracić pomiędzy na płatnościach w EURO. Wakacje,  podróż służbowa, zakupy z sieci czy przelew do bliskich? Zastanawiasz się jaka będzie prowizja banku za wypłatę czy płatność w sklepie? Mam dla Ciebie super rozwiązanie. Nie zapłacisz nic za otwarcie, prowadzenie kona czy za kartę debetową, a do tego możesz pomóc polecieć Leosiowi na operację do USA. Rejestracja trwa 10 minut i jest zupełnie za darmo.

 

Chcesz pomóc Leosiowi wpłatą?Kilka słów informacji i instrukcja obsługi.

Ten wirtualny bank o niemieckim rodowodzie zadebiutował na naszym rynku półtora roku temu, ale nadal stosunkowo niewiele osób wie o jego istnieniu. Dlaczego w ogóle warto zaprzątać sobie nim głowę? Z kilku powodów. Po pierwsze: mamy tutaj w 100% darmowe konto, które może się bardzo przydać osobom podróżującym, zwłaszcza po strefie Euro czy robiącym zakupy w zagranicznych sklepach. Po drugie: dostajesz kartę debetową Euro, którą możesz robić zakupy w sklepach zagranicą, lub wypłacać pieniądze na całym świecie za darmo. Po trzecie między członkami w N26 wysyłasz pieniądze w sekundę . Po czwarte N26 oferuje różne zniżki do aplikacji i sklepów online, z którymi współpracuje. Po piąte za polecenie tego rachunku, dostajesz bonifikatę 15 Euro. Zakładając konto i wpisując wymieniony poniżej w artykule kod polecający wspierasz zbiórkę Leona i jego walkę o zdrowe nogi.

 

Czym dokładnie jest N26?

N26 to niemiecki bank działający wyłącznie online. Obecnie ma już ponad 1,5 miliona klientów w całej Europie.

 

N26 nie jest żadnym fintechem niewiadomego pochodzenia. To normalny bank, działający w oparciu o niemiecką licencję bankową. Jest to o tyle ważne, że środki zgromadzone na rachunkach w N26 są objęte gwarancjami niemieckiego odpowiednika BFG do kwoty 100.000 euro. 

 

Z konta w N26 można korzystać za pośrednictwem aplikacji mobilnej (do pobrania w App Store i Google Play) lub z poziomu przeglądarki internetowej na komputerze. 

 

Konto w banku N26 jest prowadzone wyłącznie w walucie euro. 

 

Czym kusi bank N26? 

Oczywiście brakiem opłat. Założenie i prowadzenie konta w N26 jest całkowicie i bezwarunkowo darmowe w wariancie podstawowym. 

 

Kartę płatnicza – ta darmowa oferuje bezpłatne wypłaty z bankomatów w euro na całym świecie w ilości 5 miesięcznie. Dodatkowo nie są naliczane żadne opłaty przy płatnościach bezgotówkowych, bez względu na walutę rozliczeniową. N26 nie nalicza spreadu za wymianę waluty – transakcja jest rozliczana po aktualnym kursie Mastercard. 

 

Więcej info w aplikacji, w płatnych wersjach są mi ubezpieczenia, 24 wsparcie telefoniczne, większe limity, większą ilość sklepów aplikacji i dostępnych kodów promocyjnych na zakupy. 

Konto w N26 można zasilić przelewem SEPA z rachunku prowadzonego w polskim banku czy korzystając z Revoluta, kantoru Alior Banku lub dowolnego innego kantoru online. N26 wspiera usługi Apple Pay i Google Pay. Do tego dochodzi jeszcze multum możliwości, jakie zyskujemy z poziomu aplikacji mobilnej. 

 

 Aplikacja pozwala m.in. kontrolować wydatki poprzez przypisywanie poszczególnym płatnościom konkretnych tagów, można utworzyć skarbonkę, w której oszczędzamy pieniądze na jakiś cel, jest odpowiednik polskiego BLIK-a, czyli błyskawiczne płatności, ustawianie limitów, powiadomienia o transakcjach w czasie rzeczywistym, natychmiastowe blokowanie karty, resetowanie PIN-u.

 

N26 jest konkurencją dla Revolut, dlatego też chcąc zachęcić wahające się osoby do tego, by pomimo pewnych różnic (między innymi w prowadzeniu rachunków walutowych) zdecydowały się założyć wirtualne konto. A nie ma przecież lepszej zachęty niż pieniądze. 

 

Program poleceń N26: 15 EUR za polecenie

Warunki tego programu są regularnie zmieniane, dlatego opiszę te, które obowiązują na ten moment. Teraz móżmy otrzymać premię w wysokości 15 euro za polecenie., czyli przyprowadzenie do banku nowego klienta. Najpierw jednak można samemu skorzystać z polecenia, wpisując specjalny kod w aplikacji mobilnej: ewasylwf5181 pieniądze zostaną przekazane na konto Leosia i jego leczenie.

Najczytelniej jest założyć konto przez przeglądarkę internetową, poniżej znajdziesz instrukcję jak to zrobić,

Każdy posiadacz konta w N26 znajdzie zakładkę „Invite your friends” – klikamy w nią i wyświetla się kod polecający, który wystarczy już tylko udostępnić swoim znajomym. Jeśli ktokolwiek z nich założy rachunek w N26, a następnie dokona jednorazowej transakcji na kwotę minimum 15 euro, to taka suma trafi na konto polecającego. W aplikacji wyświetli się też lista osób, które skorzystały z polecenia i spełniły warunek z płatnością – będzie można im osobiście podziękować. 

 

Jak założyć konto N26?

Wniosek o założenie rachunku wypełniamy na stronie internetowej N26.com, pod przyciskiem „Open Bank Account”.

 

Bank obiecuje, że całość powinna zająć 8 minut. Założenie konta podobne jest do rejestracji w podobnych tego typu usługach bankowych i finansowych.  Potrzebne będą zdjęcia dowodu osobistego i selfie, które wykonujemy później w aplikacji mobilnej.

Ważne: Wszystkie dane wpisujemy bez polskich znaków.

 

Pierwszym krokiem jest wybranie naszego kraju, w którym mieszkamy, oraz języka w którym błędzie cały proces rejestracji (angielski lub np. niemiecki).

 

Wybór kraju i języka

 

W kolejnych krokach podajemy standardowy komplet informacji takich jak Imię, Nazwisko, data urodzenia, adres e-mail…

 

Dane osobowe – imię, nazwisko, e-mail, data urodzenia

 Numer telefonu

…i adres, na który ma zostać wysłana karta.

 Adres domowy

 

 Adres domowy – potwierdzenie

 

Proszeni jesteśmy jeszcze o podanie dodatkowych informacji na nasz temat: narodowości, kraju i miejsca urodzenia, płci oraz informacji o naszej rezydencji podatkowej.

Po wypełnieniu tych informacji kolejnym etapem jest podanie kodu polecającego (promo code), o którym pisałem wcześniej i dzięki któremu polecający (osoba, której kod wpisujecie) może dostać bonus w wys. 15 euro po wykonaniu pierwszej transakcji naszą nową kartą na kwotę min. 15 euro.

Przypominam mój kod do wpisania w tym miejscu ewasylwf5181

N26: Promo code – kod polecający

 

Po podaniu kodu zostaniemy poproszeni o ustalenie hasła do bankowości oraz udzielenie zgód. Pierwsze dwie dotyczy zawarcia umowy, warunków i polityki prywatności i są obowiązkowe. Kolejne dwie zgody, to zgoda na otrzymywanie wiadomości e-mail (nieobowiązkowa), oraz zgodna na przekazanie naszego adresu e-mail do Facebooka (aby N26 mógł m.in. wykluczyć nas z reklam).

N26: Hasło i zgody

 

Po wypełnieniu wszystkich kroków trzeba poczekać na mail weryfikacyjny. Odbieramy, klikamy i tym samym weryfikujemy nasz adres e-mail.

N26: Weryfikacja adresu e-mail

N26 zapyta nas jeszcze czy oprócz konta osobistego, chcemy otworzyć też konto firmowe. Jeśli będziemy używać N26 wyłącznie do celów osobistych, zaznaczamy „No”.

 

Teraz można już wybrać, z której karty chce się korzystać. Aby było za darmo, trzeba zaznaczyć wariant „N26 Standard”.

 

 Wybór karty – Standard, You, Metal

W następnym kroku bank poprosi o wybranie metody dostarczenia karty: tradycyjną pocztą (za darmo) lub kurierem (aż 25 euro). 

 

N26: Dostawa karty

Teraz przechodzimy do aplikacji mobilnej N26, do której link zostanie do nas wysłany. Logujemy się adresem e-mail oraz wybranym hasłem. W aplikacji – to najważniejszy etap – przechodzimy do weryfikacji tożsamości. Odbywa się ona poprzez wykonanie zdjęć dokumentów oraz selfie. Potrzebny do tego będzie dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport. 

 

W przypadku weryfikacji dowodem osobistym aplikacja poprosi 2 bądź 4 zdjęcia dowodu. Część danych z dowodu (numer i seria, data wydania i data ważności) można jeszcze przepisać

 

Na koniec wyświetlił się komunikat, że sprawdzanie i weryfikacja mojej tożsamości może zając do 5 dni roboczych, ale często dostajemy infirmacje o potowrdzeniu weryfikacji w ciągu 30min

Przed pierwszym logowaniem na nowe konto bankowe, potwierdzony zostanie jeszcze wasz numer telefonu, poprzez wysłanie i przepisanie kodów SMS. I tyle. Po zalogowaniu dostajemy swój indywidualny numer konta banku wraz z międzynarodowym numerem konta IBAN i kodem SWIFT (BIC). Numer konta zaczyna się od DE, a kod SWIFT/BIC banku N26 to: NTSBDEB1XXX. Możemy zacząć używać już konta.

 

Poniżej znajdziecie najważniejsze zalety wirtualnego konta w banku N26:

W wariancie podstawowym jest całkowicie darmowe;

Bezpłatne 5 wypłat z bankomatów na całym świecie miesięcznie (później: 2 euro każda);

Bardzo korzystny kurs wymiany walut – odbywa się po kursie Mastercard, a więc bez spreadu bankowego;

Wygodna aplikacja mobilna z dużą liczbą przydatnych funkcji;

Depozyty zgromadzone na koncie są chronione do 100 tysięcy euro przez Program Odszkodowań Niemieckich Banków (odpowiednik BFG);


Program poleceń, w którym łatwo możesz pomóc Leosiowi. Załóż konto, wpisz mój link polecający, a jak zaczniesz korzystać z kary, wydasz 15 euro to konto Leona zasilisz tę samą kwotą i pomożesz mu w walce o zdrowe nogi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
suszarka bębnowa candy rapido pro
28.11.2023 |

Dawniej fanaberia, dziś konieczność. Recenzja suszarki RapidO PRO

Dawniej fanaberia, dziś konieczność. Recenzja suszarki RapidO PRO – Pralka skończyła prać, czy może ktoś rozwiesić ubrania. – Ja właśnie wychodzę, już nie zdążę. – Kochanie, chętnie bym pomógł, ale muszę skończyć projekt. – Ja rozwieszałam ostatnio, niech teraz zrobi to ktoś inny! I znowu wypadło na mnie, i znowu ucieknie mi 20 minut z […]

domowe obowiązki
25.06.2023 |

Obowiązki domowe dziecka. Jak je dopasować do wieku?

     Pewnie nie raz zastanawiałaś się jak to jest z tymi obowiązkami dla dzieci? Przydzielać je? Ile? Jakie? Od kiedy?      Ja jestem zdania, że przydzielać i robić to od samego początku. Dlaczego? Po pierwsze, dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Lubią uczestniczyć we wszystkim co oni robią. Jest to świetny moment, by w naturalny […]

 • Cześć

  Nazywam się Ewa Frej.
  Chcę pokazać Ci, że nawet przy szóstce dzieci, można być aktywną zawodowo kobietą, realizować się i spełniać swoje marzenia. Wszystko to kwestia nastawienia i dobrej organizacji. Łamię stereotypy matki polki wielodzietnej. Dzielę się swoim doświadczeniem w tej materii, pokazuję jak można uelastycznić dobę i być szczęśliwą matką i spełnioną kobietą (liczba dzieci nie ma znaczenia).

 • Facebook

  Cześć wszystkim! Mam na imię Ewa, a moje życie to prawdziwy rollercoaster emocji i wydarzeń, które mogą wprawić niejedną osobę w zdumienie. Żyję pełnią życia, kocham każdą jego chwilę i cieszę się nawet z najmniejszych rzeczy, ale co sprawia, że jestem tak wyjątkowa?👉 Jestem w drugim małżeństwie, z mężczyzną o 11 lat młodszym - Bartkiem. Tak, możecie sobie wyobrazić te spojrzenia i komentarze! 🙄👉 Jestem matką sześciorga dzieci - dwóch córek i czterech synów, w tym dwóch par bliźniąt. Pomyślcie, jak to jest zarządzać takim domem!👉 Opieka nad dziećmi z niepełnosprawnością (mózgowe porażenie dziecięce, spektrum autyzmu, ADHD) determinuje całe nasze życie. Terapie, rehabilitacje – to mój codzienny chleb, ale i powód do dumy.👉 Jako przedsiębiorczyni z 20-letnim stażem zarządzam firmą, a do tego organizuję czas i przestrzeń 8-osobowej rodziny, i jestem w tym absolutnym mistrzem! 🏆👉 Mam ADHD, kocham zmiany i próbuję różnych rzeczy na raz. Często coś porzucam, ale wiele z tych doświadczeń zostaje ze mną na dłużej, sprawiając, że moje życie jest niezwykle barwne i kolorowe.👉 Marzę o zamieszkaniu w USA, by zwiedzić ten kraj wzdłuż i wszerz. Zaczęłam robić prawo jazdy kategorii C+E i biorę udział w loterii wizowej, raz mnie nawet wylosowano, ale nie udało się sfinalizować wyjazdu, dlatego próbujemy dalej.Na swoim koncie opowiadam o wielodzietności, niepełnosprawności i jej wpływie na rodzinę. Dzielę się trudnościami, radami, matczynymi trikami, głównie z zakresu organizacji czasu i przestrzeni. Wiem, że wiele kobiet zagląda do mnie w trudnych chwilach, by nabrać wiatru w skrzydła – dla mnie to wielki komplement.Mówię o kobiecej sile, życiu w zgodzie ze sobą, uwolnieniu się od ocen innych i stawianiu granic. Moja rodzina jest dla mnie najważniejsza, a ja jestem bardzo szczęśliwa.❗ Czy macie odwagę zobaczyć, jak wygląda życie pełne wyzwań, miłości i organizacyjnego mistrzostwa? ❗Zaobserwuj moje konto i zanurz się w naszej codzienności. 🌟Komentujcie, dyskutujcie i udostępniajcie dalej – chcę usłyszeć Wasze zdanie! 💬🔄❤️ EwaCzy życie pełne obowiązków, może być satysfakcjonujące i szczęśliwe? ... See MoreSee Less
 • Instagram

 • Kategorie

 • Ostatnie wpisy