#frejstory s1e11

01.08.2021 | BLOG, KOBIETA, MATKA

Coś się zmieniło. Czułam się inaczej, niepewnie i coraz bardziej miałam świadomość by wypatrywać końca tej relacji. Mijały tygodnie, trochę się odsunęliśmy od siebie, mniej wychodziliśmy do znajomych razem, ale nasze domowe spotkania trwały niezmiennie. Zbliżało się Boże Narodzenie, mieliśmy spędzić je oddzielnie.
–  Jakie masz plany na te święta? – zapytałam.
– Wigilię spędzę z mamą u ciotki, a w święta pewnie pojadę do Chrzestnego, a Ty jak?
– Wigilia pewnie u mamy, a jeden dzień świąt z dziewczynami, a reszta w domu.
W każde święta robiliśmy wspólne spotkanie towarzyskie, po spotkaniach z rodziną, wieczór ze znajomymi był świetną odskocznią. Dziewczynki zostawały z moją babcią, a ja mogłam odetchnąć i pobyć bez nich.
– Wiesz zaprosiłam kilka osób na sylwestra, może też wpadniesz? – kontynuowałam.
– Nie wiem jeszcze co będę robił w sylwestra, mam kilka zaproszeń, ale daleko i nie chce mi się tam za bardzo jechać.
– Jakbyś chciał zawsze możesz wpaść do mnie.
Oczywiście chciałam bardzo, żeby przyszedł, ale nie uważałam, że powinnam o tym mówić.
– Zobaczę, jest jeszcze trochę czasu.
Pojechał potem po świąteczne zakupy. Zrobił prezent dla mnie i dla dziewczynek, kupił też coś dla mamy i dla rodziny chrzestnego.  Cieszyłam się, że o mnie pamiętał, też miałam dla niego niespodziankę. Prezenty były drobne i niezobowiązujące. Jednak liczył się symbol. Miałam poczucie, że jest jednak coś co nas trzyma bliżej, bo nikomu więcej prezentów nie robił.
Święta mieliśmy spędzić oddzielnie, nie wyszło. Znowu byliśmy razem, co prawda tylko wieczory i noce, po spotkaniach rodzinnych, ale razem. Stwierdziłam, że nie będę tego analizowała, tylko brała co jest tu i teraz. Nie było sensu tworzyć wizji na przyszłość, lepiej było się cieszyć tym co mam teraz, a miałam to czego potrzebowałam.

Jak myślisz jak spędziliśmy sylwestra?


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie wpisy
01.08.2021 |

#frejstory s1e12

– nie wiem, mały będzie ten sylwester, kilka osób zmieniło plany i jednak do mnie nie przychodzi – mówiłam Kaśce – chyba niepotrzebnie go robię, mogłam sama gdzieś pójść, a tak jestem uwiązana, bo się zobowiązałam, ale już nic z tym nie robię. – nie przejmuj się, to tylko sylwester. – wiem, ale boję się, […]

frejstory
01.08.2021 |

#frejstory s1e11

Coś się zmieniło. Czułam się inaczej, niepewnie i coraz bardziej miałam świadomość by wypatrywać końca tej relacji. Mijały tygodnie, trochę się odsunęliśmy od siebie, mniej wychodziliśmy do znajomych razem, ale nasze domowe spotkania trwały niezmiennie. Zbliżało się Boże Narodzenie, mieliśmy spędzić je oddzielnie. –  Jakie masz plany na te święta? – zapytałam. – Wigilię spędzę […]

 • Cześć

  Nazywam się Ewa Frej.
  Chcę pokazać Ci, że nawet przy szóstce dzieci, można być aktywną zawodowo kobietą, realizować się i spełniać swoje marzenia. Wszystko to kwestia nastawienia i dobrej organizacji. Łamię stereotypy matki polki wielodzietnej. Dzielę się swoim doświadczeniem w tej materii, pokazuję jak można uelastycznić dobę i być szczęśliwą matką i spełnioną kobietą (liczba dzieci nie ma znaczenia).

 • Facebook

  This message is only visible to admins.
  Problem displaying Facebook posts.
  Click to show error
  Error: Server configuration issue
 • Instagram

 • Kategorie

 • Ostatnie wpisy