Zbiórka na leczenie. Jak ją przeprowadzić z sukcesem.

15.03.2021 | BLOG, DZIECKO, KOBIETA, MATKA

Wiele z Was pisało, a nawet dzwoniło do mnie jak zebrać środki na zbiórce. I zawsze kiedy słyszę to pytanie, mam wrażenie, że chwilę potem jest wielkie rozczarowanie, jak podaję rozwiązanie. Dlaczego? Bo zebranie pieniędzy na leczenie jest szalenie trudnym, pracowitym i bardzo często upokarzającym zadaniem. Zbiórka na leczenie Leona była dla mnie bardzo wyczerpującym przedsięwzięciem. I mimo, że miałam ogrom pomocy i wsparcia, to równorzędnie napotkałam na wile obojętności, ignorancji i upokorzenia. I było to mniej więcej w stosunku jak czubek góry lodowej do tego co jest pod wodą. Pisałam setki wiadomości z prośbą o pomoc i wsparcie, do każdego kogo znalazłam z większym kontem na Instagramie czy Fb. Wysyłałam listy z naszą historią na maile, które znalazłam w sieci. Wysłałam setki, a myślę, że tak naprawdę tysiące wiadomości do firm i ich właścicieli z prośbą o darowiznę. Nagrałam kilka apeli wzywających do wsparcia i pomocy. Siedziałam na telefonie od świtu do nocy i prosiłam, błagałam o pieniądze. I przyrzekam nie chcę już nigdy więcej musieć tego robić. To był podły czas naprawdę. Oczywiście nie mogę zapomnieć o kilku wspaniałych duszach, które bardzo starały się mi pomóc. Cudowna Marta, która angażowała kogo tylko mogła, Monika robiąca promowanie kont na swoim Cudakowym profilu, Milena organizująca galę ze zbiórką charytatywną, Kasia sprzedająca ubrania dla Leosia, wiele gwiazd i celebrytów, aż po moje wspaniałe insta i facebookowe koleżanki. Dostałam od nich więcej niż się spodziewałam. Wiele osób wystawiało też różne przedmioty na licytacje dla Leosia. I to były piękne wzruszające chwile, które dodawały mi wile siły i nie czułam się w tym sama i opuszczona. Największy ból i rozczarowanie czułam, gdy pisałam do matek, takich jak ja, często wielodzietnych, to one najczęściej były obojętne i po odczytaniu wiadomości milczały. Wydawało mi się, że to one najbardziej powinny zrozumieć naszą sytuację, a jednak wykazały się największą oschłością i brakiem reakcji. Trudno, widocznie miałam mylne przekonanie, przecież nie miałam prawa liczyć na nic od nikogo. Za to Ci, po których spodziewałabym się najmniej pomocy okazali się niezastąpieni. 

To była walka, poza ciężką pracą, wiele rozczarowań, a temu wszystkiemu towarzyszył jeszcze ogromny stres. 

Nie mam żadnego cudownego sposobu na zbiórkę poza ciężką, systematyczną pracą, bycie namolnym i wchodzeniem każdym możliwym wejściem chociaż już wiele razy nas wyrzucono. Brzmi fatalnie, bo jest fatalne, ale tak właśnie tak to wygląda. Poza tym czasami przytrafi się szczęście w postaci Aniołów, którzy nam pomogą.

Od strony technicznej jak się przygotować?

Po pierwsze założyć zbiórkę na jednym z portali do tego służących, takich jak siepomaga, zrzutka czy pomagamy. Wiedz, że te portale pobierają prowizję i będziesz finalnie musiała uzbierać więcej niż potrzebujesz. Ja osobiście najbardziej polecam siepomaga, bo cieszy się największym zaufaniem społecznym.

Załóż konto w fundacji, gdzie będziesz zbierała dla dziecka 1% i inne darowizny, poszukaj takiej fundacji, która nie pobiera prowizji. Tu masz zdecydowanie większy wybór. Fundacji dla podopiecznych jest bardzo dużo i mają najróżniejsze warunki współpracy. My korzystamy z dzieciom zdążyć z pomocą.

Zbierz całą dokumentację medyczną bo będzie Ci ona niezbędna przy współpracy z fundacjami.

Załóż dziecku stronę internetową, a przynajmniej konto na instagramie i facebooku, gdzie będziesz opowiadać o jego życiu, chorobie i zmaganiach.

Napisz kilka formuł listu z prośbą o pomoc. Te do mediów społecznościowych, do firm i biznesmenów z prośbą o darowiznę, do fundacji i do swoich znajomych i rodziny. Poproś kogo możesz i mów o tym cały czas, gdzie się tylko da. Zrób sobie bazę danych i notuj do kogo wysyłałaś wiadomość i z jakim skutkiem. Pozbądź się wstydu, blokad i innych dziwactw. Pamiętaj idziesz walczyć o przyszłość i zdrowie swoich bliskich, tu nie ma czasu na rozczulanie i użalanie, tu jest walka. Listy niech będą zwięzłe i konkretne, napisz na co zbierasz, dlaczego i jaki będzie efekt, po leczeniu. W jaki sposób można pomóc, nie zapomnij też prosić o udostępnianie dalej Twojej prośby. 

Uzbrój się w cierpliwość, nastaw na wiele chwil załamania i jednocześnie zbierania się do kupy. Nikt za Ciebie tego nie zrobi, to będzie bardzo ciężka i wyczerpująca praca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
suszarka bębnowa candy rapido pro
28.11.2023 |

Dawniej fanaberia, dziś konieczność. Recenzja suszarki RapidO PRO

Dawniej fanaberia, dziś konieczność. Recenzja suszarki RapidO PRO – Pralka skończyła prać, czy może ktoś rozwiesić ubrania. – Ja właśnie wychodzę, już nie zdążę. – Kochanie, chętnie bym pomógł, ale muszę skończyć projekt. – Ja rozwieszałam ostatnio, niech teraz zrobi to ktoś inny! I znowu wypadło na mnie, i znowu ucieknie mi 20 minut z […]

domowe obowiązki
25.06.2023 |

Obowiązki domowe dziecka. Jak je dopasować do wieku?

     Pewnie nie raz zastanawiałaś się jak to jest z tymi obowiązkami dla dzieci? Przydzielać je? Ile? Jakie? Od kiedy?      Ja jestem zdania, że przydzielać i robić to od samego początku. Dlaczego? Po pierwsze, dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Lubią uczestniczyć we wszystkim co oni robią. Jest to świetny moment, by w naturalny […]

  • Cześć

    Nazywam się Ewa Frej.
    Chcę pokazać Ci, że nawet przy szóstce dzieci, można być aktywną zawodowo kobietą, realizować się i spełniać swoje marzenia. Wszystko to kwestia nastawienia i dobrej organizacji. Łamię stereotypy matki polki wielodzietnej. Dzielę się swoim doświadczeniem w tej materii, pokazuję jak można uelastycznić dobę i być szczęśliwą matką i spełnioną kobietą (liczba dzieci nie ma znaczenia).

  • Facebook

    25.01 - w tym roku minęło 10 lat jak miałam termin porodu pierwszych chłopców. Urodzili się jednak dużo wcześniej 8.11 Od września leżałam w szpitalu, najpierw na patologii, to było jak kolonie letnie w dorosłym wieku, jednak za chwilę przeniesiono mnie na salę porodową. Tam było strasznie, stały zapis ktg, niewygodne porodowe łóżko, światła rozpalane kilka razy w środku nocy, które nagle wybudzały ze snu, który i tak był trudny. W uszach ciągle słuchawki z muzyką by móc się chociaż na moment wyłączyć. Pamiętam jak @bonjovi ratował mi życie. O ile pojedyncze osoby były wspaniałe o tyle całość była niekończącym się koszmarem. Miałam wyleżeć tam jak najdłużej, a całe otoczenie powodowało, że chciało się uciec jak najszybciej. Wcześniej też nie było kolorowo co tygodniowe wizyty, złe rokowania, propozycja terminacji. Potem problemy po porodzie, niebezpieczne spadki tętna u Leona, brak inkubacji. Oddział rehabilitacji noworodka, który najpierw chciał nas wypisać bo już nie było nad czym pracować a na koniec wyrok „dziecięce porażenie mózgowe”. Na jakiś czas wymazałam te wspomnienia z pamięci by móc żyć i skupić się na tym co ważne tu i teraz, ale wracają. Dobrze, że byli też dobrzy ludzi obok, bo bez nich nie wytrzymałabym tego. Ratowały mnie kawy od szefa oddziału, kiedy ciśnienie spadało do 70/35 dobre słowa od niektórych osób z personelu, kanapki z pasztetem i ogórkiem kiszonym od przyjaciela mojego męża i wiara, że moje dzieci się urodzą zdrowe.Podobno dokonałam cudu. Może nie do końca, bo jednak niepełnosprawność jest w ich życiu, ale może mogło być dużo gorzej.Nigdy nie wiemy co może przynieść jutro, z czym możemy zacząć się mierzyć, jak zmieni to nasze życie i ile trudu, bólu i cierpnie przyniesie. To, że coś nas nie dotyczy nie oznacza, że kiedyś nas nie spotka. Dlatego warto doceniać to co mamy, praktykować wdzięczność i starać się rozumieć, że inni mają inaczej.Ta ciąża, moi synowie przewrócili moje życie do góry nogami, przewartościowali i zmienili je bezpowrotnie. Zrobiło się trudne, wyczerpujące, wymagające, ale ich miłość i cud istnienia niezmiennie dają mi siłę do życia i walki o ich lepsze jutro!!! A Ty z czym mierzysz się w swoim życiu? ... See MoreSee Less
  • Instagram

  • Kategorie

  • Ostatnie wpisy