fbpx

#frejstory s1e2

14.03.2021 | BLOG, KOBIETA, MATKA

– Cześć, proszę przyjedź dziś do mnie po pracy, muszę pogadać, bo zwariuję. Nie wiem co robić, muszę  podjąć decyzję i to szybko.
– Jasne będę około 18. Zrób tylko dobrą herbatę
– Ok, dziękuję
Siedziałyśmy przy herbacie, wypaliłyśmy pół paczki papierosów, gadałyśmy kilka godzin, a ja nadal byłam w tym samym miejscu. Nie umiałam zdecydować co powinnam zrobić. I znowu bezsenne noce i najróżniejsze scenariusze. Czułam się jakbym stała na urwisku, a ziemia osuwała mi się spod nóg i widziałam, że to już ten moment, że muszę skoczyć  w prawo lub w lewo, ale tam też osuwała się pomału ziemia i nie wiedziałam, który skok pozwoli mi przetrwać. Jednak wiedziałam, że jak nie skoczę zginę na pewno.
Obudziłam się w piątek i po prostu wiedziałam co muszę zrobić, nagle wszystko wydało się takie proste i oczywiste. Wzięłam telefon i wybrałam numer.
– Kaśka, nie za wcześnie? Wiem co zrobię, wpadłam na genialny pomysł.  Proszę wpadnij z Olą do mnie po pracy. Potrzebuję Waszej pomocy. Tylko weź robocze ciuchy.
Dziewczyny były jak zawsze niezawodne.
-Co wymyśliłaś? – pytała podekscytowana Ola w drzwiach.
-Wynajmę dom i dam radę przetrwać dopóki nie spłacę tych zobowiązań za niego, stanę też na głowie, żeby w końcu dostać alimenty, nie może tak być, że od 4 lat nie mam od niego złotówki, w końcu to też jego córki
-A co na to M?
– Nie wiem, nie rozmawiam z nim na takie tematy. Odpowiedziałam szybko.
Z M spotykałam się raz na jakiś czas od kilku lat, to byłam bardzo płytka i głownie cielesna relacja. Dawała mi radość i była niejako substytutem związku, ale tak naprawdę nie miała,  większej wartości.
-No dobra, ale znalezienie najemcy może być trudne, poza tym gdzie będziesz mieszkała Ewko, przecież wynajem mieszkania też kosztuje, opłaca Ci się to?
– Tak, bo nie zamierzam się nigdzie wyprowadzać, przeniosę się na dół do piwnicy, a górę wynajmę.
– Jak Ty sobie tam poradzisz, przecież tam nawet nie ma kuchni? Wtrąciła Ola
– Dlatego będę korzystała ze swojej.
– Jaki najemca się na to zgodzi, żeby wynająć dom i pozwolić Ci korzystać z kuchni. Oszalałaś ?

Chcesz ciąg dalszy zostawiaj 🔥🔥🔥i 👍🏻👍🏻👍🏻
No właśnie, a może domyślasz się co wymyśliłam?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Cześć

    Nazywam się Ewa Frej.
    Chcę pokazać Ci, że nawet przy szóstce dzieci, można być aktywną zawodowo kobietą, realizować się i spełniać swoje marzenia. Wszystko to kwestia nastawienia i dobrej organizacji. Łamię stereotypy matki polki wielodzietnej. Dzielę się swoim doświadczeniem w tej materii, pokazuję jak można uelastycznić dobę i być szczęśliwą matką i spełnioną kobietą (liczba dzieci nie ma znaczenia).

  • Facebook

  • Instagram

  • Kategorie

  • Ostatnie wpisy