Trudna sztuka seksu

10.07.2019 | BLOG, KOBIETA

Jeden z moich czytelników zadał mi ostatnio pytanie: “Jak żyć, żeby relacje między małżonkami nie gasły”. To trudne i bardzo osobiste pytanie, a jednocześnie szalenie ważne.
Wiele osób boi się je zadawać, inni boją się na nie odpowiadać. Nie jestem seksuologiem, więc nie podam Wam gotowej recepty na idealny związek.
Nie mniej jednak mogę podzielić się własnymi doświadczeniami.

W roli kochanki mojego męża czuję się spełniona, zaspokojona i szczęśliwa. Dlaczego? Ponieważ mam wszystko, czego potrzebuję. Recepta jest bardzo prosta: miłość, wierność i szczerość.

 

6 wartości każdego związku – WAŻNE!

Wierność i lojalność to podstawowe wartości, które w największym stopniu dają – nam kobietom – bezpieczeństwo. Nie wyobrażam sobie udanego pożycia bez komfortu i pewności, że w jego życiu jestem ja i tylko ja. To wszystko sprawia, że umiem  w pełni otworzyć się przed moim mężem.

Miłość i pożądanie… bez tego nie ma udanego stosunku. I choć można pójść z kimś do łóżka bez miłości, to bez pożądania może być ciężko. Miłość, czyli głębokie uczucie do drugiej osoby, czyni seks pełnym i dojrzałym.

Szczerość i otwarta rozmowa. Bez tego nie da się osiągnąć satysfakcji i spełnienia. Musimy mówić o naszych potrzebach i słuchać partnerów, wiedzieć czego chcą, i co sprawia im przyjemność.

Wszystko wydaje się super proste jeśli masz odwagę rozmawiać i obie strony czują podniecenie. Niestety, dużo par ma z tym ogromny problem. Kiedy na ekrany polskich kin w 2015 roku wszedł amerykańsko-angielski dramat erotyczny “50 twarzy Greya” nie byłam w stanie zrozumieć fenomenu tej produkcji. Młode dziewczyny szalały za ekranizacją słynnej książki Eriki Mitchell, a moim zdaniem film był po prostu kiepski. Dlaczego? Szukałam odpowiedzi. Pytałam osoby wychodzące z kina, co im się tak podobało? Historia kopciuszka w nowszej wersji? Nie! Podobały im się sceny miłosne. Były zachwycone podejściem mężczyzny do kobiety, gierkami, uwodzeniem, grą wstępną. Kobiety w Polsce marzą, by mężczyźni traktowali je z namiętnością i szacunkiem, chcą przeżywać cudowny namiętny seks, a nie zaliczać szybkie numerki. “Włożył wyjął i po sprawie”. Zwłaszcza, że według badań, kobieta potrzebuje około 20 minut gry wstępnej, by móc uzyskać satysfakcję seksualną.

 

Prawdziwa rzeczywistość jest zupełnie inna. Dlaczego?

Czemu we własnej sypialni nie robimy tego samego, co w filmie? To takie trudne? Krępujące? Zawstydzające? Kiedy czytam, jak wiele kobiet nigdy nie doświadczyło orgazmu albo nie mają satysfakcji z seksu ze swoim partnerem, chowają się pod kołdrą, przy zgaszonym świetle, bo krępują się siebie nawzajem, to robi mi się po prostu smutno. To jedna z ważniejszych sfer naszego życia, potrzeba fizjologiczna, lekarstwo na wiele boleści. Jak o nią zadbać? Rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać. A o czym? O wszystkim! Co lubimy, czego nie, co sprawia nam przyjemność, co zawstydza, co dodaje pewności siebie. Mówmy o fantazjach, pragnieniach i marzeniach. Mówmy, słuchajmy i realizujmy. Dbajmy o różnorodność. Nie miejmy hamulców. Przecież dzielimy łóżko z najbliższą osobą. W naszym związku jeśli jedno ma konkretną potrzebę, to drugie stara się ją zaspokoić. Nie mamy cichych dni. Możemy się kłócić jak dwa koguty, ale zaraz po wyrzucie negatywnych emocji godzimy się. Dbamy o naszą intymność, kradniemy w ciągu dnia pocałunki, uściski, dotyk. Seks uprawiamy w różnych miejscach i w różnych godzinach. Czasami cieszą nas szybkie numerki, a innym razem długie namiętne stosunki. Gramy w planszówki, używamy gadżetów, przyjmujemy różne role. Podsumowując, świetnie się bawimy w swoim towarzystwie. Miłość sprawia, że chcemy  zadowalać drugą osobę, dbając także o swoje potrzeby.

 

Po dziesiąte, pięćdziesiąte i setne – rozmawiajmy!

Rozmawiajmy o wszystkim, kiedy tylko się da, nie mamy przed sobą tajemnic. Korzystamy z najkrótszych momentów, kiedy tylko możemy być sami i zaczepiamy się wzajemnie, pobudzając i rozpalając pożądanie. Mając szóstkę dzieci naprawdę czasami musimy się nagimnastykować by pobyć tylko we dwoje, jednak bardzo dbamy o naszą intymność. Nie rezygnujemy z niej na rzecz czegoś innego. Jest ona zawsze na początku listy naszych priorytetów. Udane małżeństwo to udane pożycie, bez oczekiwań, żądań i ocen. To wsparcie, zrozumienie i bycie razem. Pamiętajcie o tym!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
suszarka bębnowa candy rapido pro
28.11.2023 |

Dawniej fanaberia, dziś konieczność. Recenzja suszarki RapidO PRO

Dawniej fanaberia, dziś konieczność. Recenzja suszarki RapidO PRO – Pralka skończyła prać, czy może ktoś rozwiesić ubrania. – Ja właśnie wychodzę, już nie zdążę. – Kochanie, chętnie bym pomógł, ale muszę skończyć projekt. – Ja rozwieszałam ostatnio, niech teraz zrobi to ktoś inny! I znowu wypadło na mnie, i znowu ucieknie mi 20 minut z […]

domowe obowiązki
25.06.2023 |

Obowiązki domowe dziecka. Jak je dopasować do wieku?

     Pewnie nie raz zastanawiałaś się jak to jest z tymi obowiązkami dla dzieci? Przydzielać je? Ile? Jakie? Od kiedy?      Ja jestem zdania, że przydzielać i robić to od samego początku. Dlaczego? Po pierwsze, dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Lubią uczestniczyć we wszystkim co oni robią. Jest to świetny moment, by w naturalny […]

 • Cześć

  Nazywam się Ewa Frej.
  Chcę pokazać Ci, że nawet przy szóstce dzieci, można być aktywną zawodowo kobietą, realizować się i spełniać swoje marzenia. Wszystko to kwestia nastawienia i dobrej organizacji. Łamię stereotypy matki polki wielodzietnej. Dzielę się swoim doświadczeniem w tej materii, pokazuję jak można uelastycznić dobę i być szczęśliwą matką i spełnioną kobietą (liczba dzieci nie ma znaczenia).

 • Facebook

  Dawno nie pisałam posta. Mam wrażenie, że tu już się nie czyta tylko ogląda. A Ty jakie masz zdanie? Jest tak dużo pięknych chwil i momentów złapanych w kadrze, fajnie byłoby moc je tu pokazać. Jednak dzisiaj nie o tym, dziś o mnie, o zmianie i tym co chcę. Życie mnie dobrze dojechało jak część z Was wie, pierwsze małżeństwo było totalną porażką. Weszłam w relacje z toksykiem, każdy to widział, tylko ja nie chciałam. Jak wreszcie „sięgnęłam dna” w tej relacji i zdecydowałam się na rozstanie, zostałam samodzielną mamą 2 córek z ogromnymi zobowiązaniami, które brałam dla byłego (pieniędzy nigdy nie odzyskałam, a było ich naprawdę dużo), bez alimentów (dług 400k), bez kontaktu dzieci z ojcem (ukrywał się przez lata za granicą). Potem postawiłam na siebie, nauczyłam się bardzo wiele i zawodowo i życiowo. Odrobiłam lekcje z asertywności, przeszłam terapie, szkolenia i stałam się też zupełnie kimś innym. Praktycznie w całości wymienili się ludzie wokół mnie, została jedynie malutka garstka tych najbliższych. W między czasie pojawił się Bartek, miłość, poczucie bezpieczeństwa i związek, który był totalnie inny od poprzedniego. Potem dzieci i i wyroki w postacie ich niepełnosprawności. Był kryzys, dużo trudnych chwil, bałam się, że nie przetrwamy. Przetrwaliśmy, wyszliśmy silniejsi i jeszcze bliżej siebie. Dziś idziemy przez życie szczęśliwi. Cieszymy się z małych rzeczy. Nasze życie nie jest idealne, ale jest dobre, bardzo dobre, bo fundamentem są nasze wspólne wartości. I są rzeczy, których chciałoby się mieć więcej ( głównie kasy i podróży), ale i bez tego jest po prostu dobrze. Każdemu życzę by doszedł do momentu kiedy będzie żył po swojemu, dla siebie i swoich bliskich, wolny od cudzych poglądów i opinii (ta wolności wynika tylko z naszych wyborów) doceniał i cieszył się tym co ma, bo ma naprawdę wiele. Kiedy jesteś zdrowym i wolnym człowiekiem od plotek, wpływów innych, nie otaczasz się toksycznymi relacjami, nie przejmujesz się opiniami innych, nie ważne kto coś powie czy będzie oczekiwał TY będziesz żyć po swojemu, będziesz po prostu SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM. SZCZĘŚCIE jest w nas i to my je tworzymy. Ono samo znikąd nie przyjdzie, pamiataj ... See MoreSee Less
 • Instagram

 • Kategorie

 • Ostatnie wpisy